Katarzyna Dembska

Katarzyna Dembska - zdjęcie

• Jestem dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego i filozofii z ponad 20-letnim stażem – ukończyłam studia magisterskie na obu kierunkach – filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
• Jako nauczyciel i lektor pracowałam we wszystkich typach szkół w różnych miastach Polski: w Opolu, Chorzowie, Katowicach, Warszawie i od 2005 roku w Ostrzeszowie.
• Jestem egzaminatorem maturalnym i rokrocznie uczestniczę w pracach Okręgowej Komisji Edukacyjnej.
• Poza tym biorę udział w kursach doszkalających i szkoleniach zawodowych, m.in.: - kurs kinezjologii edukacyjnej Brain Gym, Warszawa (2002) - szkolenie metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego w Canterbury, Wielka Brytania (2003) - szkolenie metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego w Dublinie, Irlandia (2017), - szkolenie językowe dla nauczycieli (język francuski) – Antibes, Francja (2019), i in.
• Jestem entuzjastką metody CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz BFL (Brain Friendly Learning) – czyli stawiam na pobudzanie motywacji do nauki przez ciekawość.
• W ZS Nr 2 organizuję Powiatowy Konkurs Angloscrabble, Angloteatralia oraz Dzień Dawcy Szpiku, który od 2017 roku stał się imprezą współorganizowaną przez wszystkie szkoły średnie powiatu ostrzeszowskiego.
• Z zamiłowania, oprócz nauczania, zajmuję się pisaniem, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jak dotychczas udało mi się wydać kilka książek i bajek (m.in. seria „Mariolka – zwariowana powieść dla nastolatek”, „Bajki Czerwonego Czajnika”, „Fiołek i Zegar w „Bajki Bloggerów” i in.). Na FB prowadzę fanpage „Czerwony Czajnik” oraz „Angloclub by Kate”.
• Na co dzień jestem szczęśliwą mamą Nadii i Gustawa, a żoną Mieczysława. Kocham przyrodę, uprawiam jogę, lubię dobrą muzykę, film i książkę.