im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

„Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata..."

Projekt: „Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata...Mobilność edukacyjna kadry ZS Nr 2 w Ostrzeszowie".

Program:
w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego  ze środków PO WER  na zasadach Programu Erasmus+  sektor Edukacja szkolna

Nr umowy: POWERSE-2016-1-PL01-KA101-024010

Realizowany przez: Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko – Norweskiej w Ostrzeszowie

INFORMACJE OGÓLNE

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała w kwietniu 2016r., że wniosek Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata… Mobilność edukacyjna kadry ZS nr 2 w Ostrzeszowie umieszczony na liście rezerwowej akcji 1 sektora Edukacja szkolna programu Erasmus+ konkurs 2016,                                              1 czerwca 2016 r. został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  (PO WER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE.

W projekcie Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata… Mobilność edukacyjna kadry ZS nr 2 w Ostrzeszowie będzie uczestniczyć 22 nauczycieli spośród 82 uczących w Zespole Szkół im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej. W ramach projektu nauczyciele szkoły wezmą udział w szkoleniach metodyczno-językowych w j. angielskim, niemieckim i hiszpańskim oraz kursach j. angielskiego i niemieckiego ogólnego. Szkolenia odbędą się w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, a uczestnicy projektu będą mieli możliwość wymiany doświadczeń mającej na celu korzystanie ze sprawdzonych  w innych szkołach metod nauczania i wychowywania uczniów w duchu europejskim. Ponadto nauczyciele będą mogli skutecznie realizować współpracę międzynarodową ze szkołami partnerskimi, prowadzić projekty na platformie eTwinning i pomagać uczniom podczas wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe.

Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 56 088,00 EUR, a termin jego realizacji nastąpi od września 2016 r. do maja 2018.

Anna Klósak – koordynator projektu

FILM PROMUJĄCY PROJEKT