Ogólny      2019-12-17 20:49:23

ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE w naszej szkole !

Uczymy się wspólnie :)

Dzień 12 grudnia 2019 zapisał się w naszej szkole fantastycznym w swym ludzkim wymiarze spotkaniem uczniów dwóch szkół. Mianowicie w ramach zajęć z doradztwa zawodowego   i poznawania zawodów , odwiedzili naszą szkołę uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy pod czujnym okiem i opieką uczniów klasy II technikum żywienia mogli zapoznać się z podstawami zawodów : kucharz  i kelner.

Spotkanie rozpoczęło się od zwykłego umycia rąk, jakże ważnego w higienie tych zawodu.  W sumie od razu zrobiło się pracowicie i świątecznie , uczniowie dekorowali pierniki, przyozdabiali pomarańcze, z serwetek układali choinkowe kształty. Było i coś gorącego , wyśmienita mieszanka : herbaty, miodu, pomarańczy, cytryny i goździka . Słowa uznania należą się naszym gościom , którzy z wielką chęcią wykonywali wszelkie czynności, ale i wielki szacunek dla naszych uczennic za fachową wiedzę i niesamowitą empatię . Podziękowanie też dla pani Iwony Barczyńskiej – pełnej energii ,moderatorki tego spotkania.

Opracowanie: Robert Miguła - Kierownik szkolenia zawodowego