Szkoła pamięta

Uczniowie klas I i II LO zwiedzili w październiku 2020r. wystawę znajdującą się w muzeum-ukazującą liczne pamiątki z czasów II wojny światowej (fotografie, prace plastyczne, przedmioty codziennego użytku, umundurowania i pamiątki z czasu II wojny światowej dotyczący norweskich oficerów więzionych w oflagu XXI C w Ostrzeszowie w czasie okupacji hitlerowskiej) 

Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie zaprosiło uczniów naszej szkoły do realizacji plakatu promującego projekt, który obecnie muzeum realizuje:” Miasto za drutami 1939.-1945.Notacje filmowe.” 

Zadaniem konkursowych uczniów było wykonanie projektu plakatu nawiązującego do tego co w czasie II wojny światowej działo się w Ostrzeszowie. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali prace plastyczne w różnych technikach: rysunek, kolaż, grafika komputerowa. Najciekawsze prace zostały przekazane do Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie. 

Najistotniejszym jednak jest ciekawa lekcja historii jaką uczniowie mogli odbyć podczas zwiedzania wystawy w muzeum, dzięki prelekcji muzealnej zgłębili wiedzę z historii naszego regionu. Prace plastyczne wykonane przez uczniów na zajęciach miały stać się ich wypowiedzą-interpretacją, oraz zaznajomieniem się z rolą i funkcją plakatu obecnie.

M.Susarska

https://prezi.com/view/ltqDNDOCHuHfa0Y9DrQ6/


Miejsca pamieci na mapie Michał Kałużny.ppsx

 


Powstanie_wielkopolskie_postacie.ppsx

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny