Złota Praga

W dniach od 10 do 12 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Doroty Kusiak i Justyny Śmiatacz - Skorupskiej oraz pana Sławomira Świstaka -Trawińskiego wzięli udział w wycieczce do Adrspach i Pragi.

Pierwszym etapem podróży była wizyta w Skalnym Mieście. Spacer wśród skalnych rzeźb i podziwianie wspaniałych widoków zakończyła przeprawa łodziami z bardzo dowcipnym komentarzem flisaków. Po dotarciu do Pragi, pysznej kolacji i zakwaterowaniu wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek. Dzień drugi był niezwykle intensywny. Uczniowie pod opieką nauczycieli i pani przewodnik mieli okazję przejechać się praskim metrem i przejść trasą turystyczną zabytków Hradczan: Zamku, Katedry św. Wita, Bazyliki św. Jerzego, Złotej Uliczki i Mostu Karola. Piękne Stare Miasto ze słynnym zegarem Orloy było zakończeniem tego dnia. Mniej intensywny trzeci dzień, to pobyt na wzgórzu Petrin wśród wspaniałej zieleni i kwitnących różanych ogrodów. Chętni mogli wejść na czeską wieżę Eiffla, skąd roztacza się widok na całą starą Pragę. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam piękna pogoda, sympatyczna pilot Pani Anita oraz przemiły kierowca Pan Paweł.

W doskonałych humorach, cali i zdrowi wróciliśmy wieczorem do Ostrzeszowa. Dla wszystkich był to zasłużony oddech po trudach kończącego się roku szkolnego. Wypoczynek przydał się na pewno uczniom, którzy w najbliższych dniach rozpoczynają egzaminy kwalifikacyjne.

Opiekunowie wycieczki dziękują uczestnikom za odpowiedzialną postawę i kulturalne zachowanie.
Justyna Śmiatacz-Skorupska, Dorota Kusiak, Sławomir Świstak- Trawiński

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny