Logistycy w firmie MAYR

Uczniowie klasy czwartej o profilu technik logistyk jeszcze przed ukończeniem szkoły odbyli miejscową wycieczkę przedmiotową do firmy MAYR, która zajmuje się produkcją hamulców elektromagnetycznych.

 

Po wstępnym zapoznaniu z profilem działalności firmy uczniowie zostali oprowadzeni po halach produkcyjnych (zarówno części wcześniej oddanej do użytku jak i tej najnowszej), gdzie mogli zobaczyć zarówno małe tokarki jak i duże obrabiarki (wszystkie typu CNC-sterowane numerycznie), które służą do precyzyjnej obróbki różnego rodzaju materiałów.
Następnie zapoznano uczniów z działem jakości - z jego funkcjonowaniem i głównymi zadaniami. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć magazyn główny oraz magazyny mniejsze na poszczególnych działach oraz zapoznać się z asortymentem i ilością oraz wartością przechowywanych materiałów, półproduktów i produktów . Ponadto obserwowali proces technologiczny nawijania cewek i powstawania produktu finalnego.

 

Zwiedzanie zakładu zakończyło się w sali konferencyjnej, gdzie przedstawiciel firmy opowiedział ciekawie o historii firmy i jej planach a także o możliwościach zatrudnienia w firmie oraz odpowiedział na wszystkie interesujące uczniów pytania.


Opracowanie: Teresa Anioł