Brawa dla Logistyków!

Znane są już wyniki I etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu zakwalifikowało się 647 uczniów z 184 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 8300 uczestników z 314 szkół.

 

Do drugiego etapu awansowało 647 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Udział w II turze gwarantowało zdobycie minimum 22 punktów z 50 możliwych.
Cieszymy się bardzo, że wśród uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znalazło się 10 logistyków z ZS Nr 2.

 

Na słowa uznania i gratulacje zasługują: Bodylska Monika, Dubiel Weronika, Dukiewicz Dominika, Grzesiak Tomasz, Marek Magdalena, Szczepaniak Magdalena, Tereba Dominik, Okoń Klaudia, Ramotowski Marcin, Szczepaniak Zuzanna.

 

Siedmioro uczniów z dziesiątki w/w wzięło udział w okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej który odbył się w Poznaniu. Drugi etap olimpiady trwa 75 minut i składa się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Właśnie z tym związana jest wyjątkowa trudność tego etapu. Tegoroczne pytania zarówno pierwszego jak i drugiego etapu były – zdaniem nauczycieli – dodatkowo trudniejsze niż w latach poprzednich i dlatego też postawa i wyniki naszych uczniów bardzo cieszą i motywują do dalszej pracy.

 

Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

 

Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji, tym bardziej, że od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL.

 

Trzymamy kciuki za naszych logistyków, życzymy im powodzenia w etapie okręgowym i zakwalifikowania się do finału. smile


Opracowanie: Teresa Anioł