Wizyta gości z Ukrainy

W dniach 28 lutego do 2 marca 2019 gościliśmy w naszej szkole gości z Ukrainy.

W trakcie pobytu dyrektorzy Wasyl Markiw (Марків Василь Дмитрович) i Ziemisław Szmaj podpisali porozumienie o dalszej współpracy,  która trwa już od dziesięciu lat (wtedy współpracę rozpoczęli  Wołodia Tracz i Witold Jakubczyk).

Nasi goście uczestniczyli w warsztatach kulinarnych wypiekając pączki i faworki (Tłusty Czwartek). Warsztaty te przygotowała pani Anna Łukasik z uczniami klasy  trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Goście z Ukrainy uczestniczyli w apelu  z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" oraz wykładzie na ten temat.

Na apelu także został wręczony dar naszej szkoły w związku z pożarem w internacie szkoły na Ukrainie. Łącznie zebrano 1800 zł

Następnie zwiedzili szkołę w szczególności pracownie komputerowe, gastronomiczne, mechatroniczną ,  energetyki odnawialnej oraz stację diagnostyczną.

Wspólnie z gośćmi zwiedziliśmy także zakłady pracy współpracujące ze szkołą przy organizacji praktyk uczniowskich:   PPHU „FUMO-Ostrzeszów” Sp. z o.o. i  POPRAVA Sp. z o. o. Sp. K.

W piątek rano uczestnik delegacji,  pani Janina Chłopek, odebrała dar pochodzący z XX  Balu Starosty http://powiatostrzeszowski.pl/wsparcie-dla-drohobyckiego-centrum-rehabilitacji/

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny