EUROWEEK w Lądku Zdroju

W dniach 8-12 grudnia 2018 młodzież z naszej szkoły wzięła ponownie udział w programie EUROWEEK w Lądku Zdroju.

EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.

Uczniowie zdobyli nowe umiejętności z zakresu kompetencji miękkich, w tym w szczególności autoprezentacji , mediacji, pracy w grupie czy też asertywności.


Opracowanie: Sławomir Świstak - Trawiński