Spotkanie szkoleniowe dotyczące Funduszy Unijnych w ramach projektu „Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata…”

W dniu 12 kwietnia 2018 roku odbyło się krótkie szkolenie dla uczniów klas maturalnych technikum dotyczące funduszy unijnych.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów kończących szkołę i wchodzących na rynek pracy , aktualnych możliwości dotyczących pozyskiwania środków na rozpoczęcie , kontynuowanie działalności gospodarczej, jednym słowem , w jaki sposób można zadbać o własną karierę zawodową . Zostały omówione najprostsze procedury związane z działalności Urzędu Pracy w Ostrzeszowie  i środkami jakimi ta instytucja dysponuje aby wspomóc otwarcie własnej działalności gospodarczej , oraz jej późniejszą kontynuację. Bardzo dobrą opinią cieszy się w środowisku lokalnym działalność OLGD na rzecz wspierania i rozwijania działalności firm w naszym regionie . Dobrym tutaj przykładem było ostatnie , bo marcowe rozdanie subwencji dla firm, co zostało uczniom odpowiednio pokazane i wyjaśnione jakie są kryteria w tego typu projektach. Oddzielnym punktem było omówienie inicjatywy JEREMIE , z zaznaczeniem , że jest to już inicjatywa bardziej poważna, dla większych podmiotów gospodarczych. Temat kolejny to WRPO i jego bogata oferta wsparcia, aktywizacja do podejmowania pracy, odbywania szkoleń i staży zawodowych. W spotkaniu uczestniczyło około 80 uczniów.

Opracowanie: Anna Klósak