Zagraniczne praktyki technika logistyka – okiem uczestnika

Witamy! Dwa tygodnie spędziliśmy w pięknym niemieckim miasteczku Hildburghausen. Miasteczko, podobnie jak Ostrzeszów, liczy prawie 12 tys. mieszkańców, dzięki czemu czuliśmy się tu jak w domu.

Podróż minęła nam w miłej atmosferze. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitano nas serdecznie i pokazano pokoje. W pierwszym tygodniu praktyk nasze zajęcia poświęcone były części teoretycznej. Poznaliśmy na nich obieg dokumentów logistycznych i nauczyliśmy się je wypełniać.

Prawie każde popołudnie i dni wolne wypełnione były ciekawym programem kulturowym, dzięki któremu mogliśmy poznać okolicę. Umożliwiona nam również zwiedzenie dwóch firm HABA i Maier, co pozwoliło nam poszerzyć nasze perspektywy postrzegania działań logistycznych w przedsiębiorstwie.

W weekend zwiedzaliśmy bardzo interesujące miejsca, takie jak: rynek w Meiningen, zamek w Coburg i jaskinie Feengrotten w Saalfeld. W drugim tygodniu zajęć skupiliśmy się na części praktycznej. Wspólnie udało nam się stworzyć prowizoryczny magazyn, w którym mogliśmy wykazać się zdobytą wiedzą teoretyczną z pierwszego tygodnia zajęć. Każdy z nas miał szansę skompletować zlecone zamówienie. Pokazano nam również jak przeprowadzić inwenturę. Przekonaliśmy się na własnej skórze, że praca w przedsiębiorstwie nie jest łatwa.

W ostatnim dniu praktyk przygotowaliśmy piękny kolaż z podziękowaniem dla pracowników ośrodka. Popołudniu, na uroczystym zakończeniu ze słodkim poczęstunkiem odebraliśmy certyfikaty ukończenia praktyk.

Podsumowując, nasze dwutygodniowe praktyki były bardzo interesujące i dzięki nim mogliśmy zdobyć potrzebne nam doświadczenie.


Opracowanie: Ewelina Ulichnowska–Kosik – koordynator projektu