"End Plastic Pollution"

Już w niedzielę, 22 kwietnia 2018 będziemy mogli w Ostrzeszowie włączyć się w światową akcją oczyszczania naszej planety, żeby pomóc środowisku naturalnemu.

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Wszystkich chętnych do włączenia się w akcję – dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszamy w niedzielę 22.04. br. do parku miejskiego przy UMiG Ostrzeszów o godzinie 11:00, skąd wyruszymy sprzątać nasze miasto, a w szczególności lasy. Wystarczy zabrać ze sobą worki na zebrane śmieci, rękawice oraz… dobry humor! Akcja potrwa 2 godziny.

Ja będę, a Wy?


Opracowanie: Katarzyna Dembska