TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

“PRINZESSINNENGARTEN - OGRÓD SPOŁECZNY W BERLINIE”­­

W dniu 12 stycznia br. odbyła się lekcja otwarta z przedmiotu ochrona krajobrazu, na kierunku Technik Architektury Krajobrazu. Tematem lekcji były ogrody społeczne na przykładzie Prinzessinnengartem
w Berlinie. Inspiracją do przeprowadzenia lekcji był udział nauczyciela prowadzacego Katarzyny Drogiej
w  dwutygodniowym kursie nauki języka niemieckiego, właśnie w Berlinie. Uczniowie kl. III LA, jak również uczniowie innych kierunków, mogący brać udział w lekcji, mieli okazję obejrzenia prezentacji multimedialnej, przedstawiającej berliński ogród społeczny. Dowiedzieli się z lekcji, iż tego typu obszary publiczne, są nie tylko specyficznym ogólnodostępnym terenem zieleni, ale przede wszystkim miejscem integracji społecznej dla różnych grup wiekowych. Miejscem, w którym mieszkańcy dużego miasta mogą aktywnie spędzać wolny czas uprawiając rośliny użytkowe (takie jak truskawki, pomidory, ziemniaki) oraz angażując się w drobne prace organizacyjne i porządkowe na tym terenie.

CIĘCIE HORTENSJI KRZEWIASTYCH – JUŻ NA PRZEDWIOŚNIU!

W dniu 12 marca br. uczniowie I klasy kierunku - Technik Architektury Krajobrazu wyruszyli w ostrzeszowskie tereny zieleni, aby nauczyć się cięcia pielęgnacyjnego roślin na przykładzie hortensji krzewiastej o wdzięcznej nazwie Annabelle. Cięcia wykonywane były za pomocą sekatora do roślin zdrewniałych i półzdrewniałych. Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie, rośliny zostały profesjonalnie uformowane, a teren po pracy posprzątany.

“IGA BERLIN” –WYSTAWA OGRODÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

W dniu 14 marca br. w budynku szkoły przy ul. Krańcowej 7 zostało ustawione stoisko wystawowe, poświęcone promocji Międzynarodowej Wystawy Ogrodów w Berlinie. Zainteresowanym uczniom udzielane były informacje nt. m.in.: lokalizacji wystawy, dogodnego dojazdu, terminu zwiedzania, kosztów oraz samego charakteru miejsca.  


Opracowanie: Katarzyna Droga