II wewnątrzszkolny konkurs idiomów i powiedzeń z języka angielskiego

We wtorek 12 grudnia w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko – Norweskiej odbył się już II wewnątrzszkolny konkurs idiomów i powiedzeń z języka angielskiego.

Celem konkursu było wzbogacenie słownictwa uczniów o nowe wyrażenia, powiedzenia i idiomy angielskie. W żywej konwersacji w języku obcym znajomość idiomów jest niezbędna. Konkurs polegał na opanowaniu 70 idiomów z materiałów przygotowanych przez nauczycielkę języka angielskiego, Malwinę Kraśnicką i samodzielnemu przestudiowaniu 15 idiomów angielskich z dwóch wskazanych filmów z youtube .

W tym roku szkolnym konkurs cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział aż 32 uczniów z klas ITL, IZBS, IIIa, IIIb,IIISI, IIITI i IVMS, a ich wiedza o idiomach została sprawdzona w formie pisemnej. Uczestnicy mieli do wykonania zadania polegające na uzupełnieniu brakujących słów, dopasowaniu pierwszej i drugiej części wyrażenia, tłumaczeniu, podaniu definicji danego idiomu po angielsku oraz ułożeniu krótkiej historii z pięcioma podanymi frazami. Można było zdobyć 66 punktów z całego testu, a oto wyniki konkursu:

Wyróżnienie: Micheasz Wilkus IZBS z wynikiem 57 punktów

Zwycięzcy otrzymal dyplomy i atrakcyjne nagrody w postaci książek do gramatyki, artykułów papierniczych, słuchawek oraz książek i czasopism anglojęzycznych. Nagrody i gadżety konkursowe zostały całkowicie sponsorowane przez wydawnictwo Macmillan i wydawnictwo Pearson. W ZS nr 2 używamy podręczników z obu wydawnictw więc zdobycie nagród i gadżetów językowych było możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu konkursu drogą elektroniczną i współpracy z konsultantami wydawnictw. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w konkursie w przyszłym roku szkolnym a laureatom gratuluję bardzo wysokich wyników!


Opracowanie: Malwina Kraśnicka