Uczniowie na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej

11 marca nieliczna grupa z naszej szkoły pojechała do Berlina zobaczyć kawałek świata....

ITB Berlin czyli Międzynarodowa Giełda Turystyczna (Internationale Tourismus-Börse), to największe targi w Europie skierowane do branży turystycznej. Odbywają się niezmiennie od 1966 roku, oferując odwiedzającym podróż w nawet najdalsze zakątki świata - w halach targowych czekają bowiem na nich przedstawiciele ze wszystkich kontynentów Ziemi. ITB Berlin to świat rozmieszczony w kilkunastu halach na 160 tysiącach metrów kwadratowych. To prezentacje 187 krajów i przegląd wszystkich gałęzi rynku turystycznego. Są wśród nich firmy oferujące usługi turystyczne, hotelarskie oraz technologiczne, bezpośrednio związane z podróżami.

W 2017 krajem partnerskim jest Botswana.

 

Jeden dzień na dokładne obejście targów to zdecydowanie za mało, szczególnie jeżeli chcesz porozmawiać z ludźmi reprezentującymi regiony, które cię interesują. Targi ITB Berlin organizowane są z prawdziwą pompą i widać gołym okiem jak bardzo dany kraj chce się promować, jaki ma budżet i czym chce przyciągnąć klientów. ITB Berlin to taka mini podróż dookoła świata na własnych nogach. Pomimo tego, że zajmuje „jedyne” 160 tysięcy m2, może być bardzo męcząca. W ciągu jednego dnia poznaliśmy ofertę turystyczną państw z różnych kontynentów, podziwialiśmy kulturę tychże regionów, a także doskonaliliśmy znajomość języków obcych w rozmowach z przedstawicielami różnych nacji. Atrakcji turystycznych i podróżniczych było mnóstwo. Potwierdzają to opinie uczestników wycieczki. Bardzo podobał się nam sposób prezentacji innych kultur oraz możliwość degustacji regionalnych przysmaków.

W Berlińskich Targach Turystycznych wzięli udział uczniowie z klasy 2bLO oraz nauczycielki z Zespołu Szkół Nr 2 - p. Marta Gaszewska i p. Sylwia Reng.


Opracowanie: Sylwia Reng