POLA NADZIEI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. PRZYJAŹNI POLSKO – NORWESKIEJ W OSTRZESZOWIE

Od jutra w naszej szkole ŻÓŁTY TYDZIEŃ, podczas którego tak jak w ubiegłym roku zbierane będą datki dla hospicjum opieki paliatywnej "Dobry Samarytanin", które funkcjonuje na terenie Ostrzeszowa. We wtorek i czwartek uczniowie należący do grupy wolontaryjnej będą zbierać "drobne" na ten cel. W środę odbędzie się szczególne wydarzenie - KONCERT CHARYTATYWNY, który organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 2 i Gimnazjum Nr 2. W koncercie uczestniczyć będą uczniowie wszystkich trzech szkół. Koncert odbędzie się o godz. 18: 00 w Auli Szkoły Podstawowej Nr 2 i bardzo serdecznie wszystkich na niego zapraszamy!
W piątek prosimy o ubranie się na żółto!! Niech to będzie z naszej strony pokazanie, że wspieramy niesienie pomocy potrzebującym, w tym wypadku ludziom starszym. Na dużej przerwie zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie przy naszym małym poletku żonkili.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ŻÓŁTYM TYGODNIU
SU, Grupa Wolontaryjna
Marta Gaszewska
Witold Pelka

SKĄD TEN POMYSŁ?
HISTORIA PÓL NADZIEI W POLSCE
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.
Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji “Pól Nadziei”. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”.
Polska historia Pól Nadziei zaczęła się przed 18 laty w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach.
Opracowanie: Samorząd Uczniowski