Dawid Drożdż w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych.
Do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu zakwalifikowało się 61 uczniów ze wszystkich regionów Polski. W tym gronie znalazł się Dawid Drożdż - uczeń Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie. W walce o finał pokonał blisko 8 tys. osób.
W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku prawie 8000 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób (w tym 8 naszych uczniów). Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wykazali się największą wiedzą. Cieszymy się bardzo, że wśród nich znalazł się Dawid Drożdż uczeń 3 klasy technikum logistycznego. Dawid już 3 marca weźmie udział w wielkim finale logistycznych rozgrywek i powalczy m.in. o indeks na studia oraz wartościowe nagrody rzeczowe.
W II etapie młodzi logistycy musieli się zmierzyć z 25 zadaniami, na rozwiązanie których mieli 75 minut. Pytania dotyczyły m.in. transportu ponadgabarytowego, kodów kreskowych, co-packingu czy koncepcji Lean Production.. Poziom trudności podnosiła również forma sprawdzenia wiedzy, czyli test wielokrotnego wyboru.
Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkroczyła w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. 61 uczestników będzie walczyć o miano najlepszego młodego logistyka w kraju. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. W obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale również umiejętność jej wykorzystania w codziennych, zawodowych wyzwaniach. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to ważne wydarzenie dla uczestników, nauczycieli, organizatorów i sponsorów.
Gratulacje Dawid ! Niech Twoja ambicja i pracowitość pozwolą Ci powalczyć o spełnienie Twoich marzeń i zawodowych planów. Trzymamy za Ciebie kciuki, dopingujemy w ich realizacji oraz oczywiście życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach.


Opracowanie: Teresa Anioł