KONKURSY JĘZYKOWE : DEUTSCHFREUND, ENGLISH HIGH FLIER I UNDERSTAND

Kolejne konkursy w naszej szkole...

W dniu 16 listopada uczniowie: Oliwia Wojtera, Kinga Mielcarek, Mateusz Szudy, Adrian Szwarc, Kacper Durzyński i Kamil Łabuda wzięli udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund, natomiast 30 listopada 3 uczniów z klasy 3BLO: Aleksandra Bacik, Karolina Ślak i Adrian Szwarc wzięło udział XVI edycji konkursu English High Flier. Konkursy w postaci testu są organizowane w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Są dedykowane również nauczycielom języka niemieckiego i angielskiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkursy pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
8 grudnia uczniowie klasy 3BLO Aleksandra Bacik, Karolina Ślak i Adrian Szwarc przystąpili również do udziału w interaktywnym konkursie z języka angielskiego "UNDERSTAND". Uczniowie wyposażeni w słuchawki po zalogowaniu się na stronie internetowej konkursu musieli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi.
Organizacja Mogalo zachęca uczniów do udziału w interaktywnych konkursach przedmiotowych i zachęca przez to do nauki i rywalizacji poprzez użycie technologii informatycznej.
Czekamy na wyniki!


Opracowanie: Anna Płaczkowska