Lekcja online-Fundacja Kultury Irlandzkiej

17 maja uczniowie klas 1aLO, 1b LO oraz 2 TP uczestniczyli w lekcji online prowadzonej przez panią Justynę Schramm-wiceprezes zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej, z siedzibą przy ul. Kramarskiej 1 w Poznaniu   (http://www.fki.home.pl/index.htm).

Lekcja odbyła się w ramach projektu „Irlandia w szkole”, którego celem jest zapoznanie uczniów  naszej szkoły z bogatą i unikatową kulturą Szmaragdowej Wyspy.

W trakcie lekcji uczniowie uzyskali cenne porady związane z podróżowaniem   po Irlandii, m.in. jakie dokumenty powinien posiadać turysta, jaki rodzaj ubezpieczenia należy wykupić na czas pobytu na terenie Irlandii, gdzie szukać taniego noclegu w Dublinie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru bezpiecznego zakwaterowania, które miejsca warto zwiedzić w Belfaście, jaką walutę powinien mieć przy sobie turysta podróżujący po Irlandii Północnej,          z jakiego rodzaju transportu korzystać podczas pobytu w Dublinie ora w mieście Derry. Ogromną wartość lekcji stanowiły wskazówki dotyczące miejsc do których należy się udać w przypadku koniecznej pomocy medycznej. Dowiedzieliśmy się również  w jakich lokalach można zjeść tani posiłek i gdzie najlepiej zakupić trwałe pamiątki. Pani Justyna podzieliła się z nami ciekawostkami dotyczącymi portu Dingle, Grobli Olbrzyma (Giant’s Causeway), gór Wicklow, klifów Moheru, parku narodowego Connemara oraz Burren.

Zadaniem uczniów było zapamiętanie tych  informacji, które okazały się najbardziej zaskakujące  w odniesieniu do kultury Irlandii.

Lekcję na temat Szmaragdowej Wyspy zapamiętamy jako nietuzinkowe doświadczenie kulturowe. Czekamy z entuzjazmem na kolejne spotkania. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Katarzyna Kubiak-Moś

 


Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny