Czy depresja jest dla słabych?" - panel edukacyjny w 1LO w Ostrzeszowie

W środę 19 maja uczniowie naszej szkoły z opiekunami mieli okazję skorzystać z zaproszenia 1LO im. Marii Skłodowskiej Curie i uczestniczyć w panelu edukacyjnym na temat: "Czy depresja jest dla słabych?"
 Z każdej zaproszonej szkoły brało udział 5 uczniów, w tym jeden kandydat, który brał udział w panelu dyskusyjnym. Z naszej szkoły był to Bartosz Owczarek, uczeń klasy 3TM.  Do udziału w debacie uczniowie przygotowywali wypowiedź pod kątem merytorycznym próbując odpowiedzieć na pytanie czy depresja jest dla słabych? Co jest czynnikiem wzmacniającym kondycję psychiczną młodzieży, jak są postrzegane trudności adolescentów przez osoby, u których poszukuje się wsparcia oraz co stanowi o wskaźniku otrzymania pomocy.
 Każdy kandydat miał na wypowiedź max. 5 min. Wszyscy uczniowie przedstawili wartościowe wypowiedzi. Cieszymy się, że nasz reprezentant Bartek Owczarek również sobie świetnie z wyzwaniem poradził. Na zakończenie panelu dyskusyjnego odbył się wykład Pana Sławomira Prusakowskiego, certyfikowanego trenera II PTP oraz psychologa Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
Bardzo dziękujemy liceum za zaproszenie i przeżyte doświadczenie.
Opiekunowie: Marta Gaszewska, Katarzyna Borla i Robert Miguła

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny