Sukcesy uczniów Szkoły Branżowej

Duże sukcesy odnieśli w ostatnim czasie uczniowie Szkoły Branżowej w konkursach organizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy.
W etapie wojewódzkim konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” z zakresu BHP (16.03) zwyciężyła Natalia Radzikowska (1b BS), awansując do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 16 – 19 maja w Gołdapi.
 
Etap wojewódzki konkursu był bardzo wymagający. Należało w nim odpowiedzieć na 50 trudnych pytań testowych, ale reprezentantka Hufca Pracy Ostrzeszów wywiązała się z tego zadania znakomicie.
 Natalia, serdecznie gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia  i życzymy Ci sukcesów w rywalizacji z najlepszymi przedstawicielami hufców w kraju.
 Również uczniowie klasy 3BS – Konrad Kowalczyk i Bartosz Smardz, reprezentujący HP Ostrzeszów odnieśli duży sukces w konkursie „Sprawny w Zawodzie 2023” – mechanik pojazdów samochodowych.
 
Najpierw wygrali etap teoretyczny konkursu w Ostrzeszowie i awansowali na zawody wojewódzkie, które odbyły się dnia 6 marca w Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, gdzie o ostatecznej kolejności drużyn decydowała część praktyczna.
 
Uczestnicy etapu wojewódzkiego mieli za zadanie wymienić klocki i tarcze hamulcowe w samochodach. Liczyła się dokładność i dbałość o szczegóły, ocenie podlegało również przygotowanie pojazdu przed procesem wymiany oraz współpraca w drużynach.
Nasi reprezentanci zajęli II miejsce w województwie, przegrywając z HP Turek zaledwie jednym punktem i to dopiero po dogrywce. Oprócz nich w konkursie uczestniczyły drużyny z Hufców Pracy ze Śremu, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Wrześni, Kalisza, Słupcy i Turku.
Gratulujemy naszym uczniom tak pięknych osiągnięć, które potwierdziły, że w szkole branżowej można osiągać sukcesy wielu dziedzinach i dziękujemy Hufcowi Pracy z Ostrzeszowa za umożliwienie im rozwijania swoich zawodowych uzdolnień.
 
Włodzimierz Piekarczyk

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny