IV edycja Szkolnego Konkursu Oscarowego

Dziś, tj. 10.03 odbyła się już kolejna, czwarta edycja Szkolnego Konkursu Oscarowego. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas 1-3 technikum i liceum. Celem konkursu było zaznajomienie uczniów z interesującym sposobem nauki języka angielskiego poprzez oglądanie materiałów audiowizualnych oraz uatrakcyjnienie nauki języka obcego. Wiktor Kaźmierczak (3aLO) zaznajomił nas z ciekawostkami o tegorocznych Oscarach oraz przedstawił recenzje nominowanych filmów.
W części konkursowej uczniowie mieli uzupełnić tekst piosenki Elvisa Presleya „If I can dream” ze ścieżki dźwiękowej do filmu, odpowiedzieć na pytania otwarte do wywiadu ze Stevenem Spielbergiem (The Fabelmans) oraz dopasować zwiastuny (The Banshees of Inisherin, Top Gun: Maverick, Glass Onion) do opisów. Nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci tekstu luk gramatycznych przybliżającego historię nominowanego do Oscara „EO”.
Na podstawie wysłanych wcześniej materiałów uczniowie mieli uzupełnić jednym wyrazem pary zdań bazujące na filmie „The House of Gucci”. Ostatnim zadaniem było postawienie się w sytuacji Willa Smitha i napisanie listu z przeprosinami do członków Akademii Filmowej za incydent policzkowy z jego udziałem. Uczniowie wysłuchali wyjaśnienia Tomasza Raczka (elementy mediacji językowej) i mieli do dyspozycji key words.
Warto podkreślić, że wszystkie zadania konkursowe są AUTORSKIE na bazie materiałów AUTENTYCZNYCH. Część z nich została opracowana według formuły NOWEJ MATURY. Wyniki już wkrótce!
Zdjęcia: Mateusz Przybylski (2PI)
Organizatorki:
Małgorzata Przybył
Malwina Kraśnicka

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny