ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Pierwsze spotkanie poświęcone było pracy w administracji publicznej.
Uczennice i uczniowie klas drugich technikum spotkali się z charyzmatycznymi włodarzami sąsiedniej gminy Grabów nad Prosną, w której mieszka wielu naszych uczniów.
Pan Burmistrz Maksymilian Ptak oraz Pani Wiceburmistrz Anna Mądra opowiedzieli w bardzo ciekawy sposób o swoich ścieżkach kariery zawodowej, odniesionych sukcesach oraz tajnikach pracy urzędniczej. Podczas spotkania otrzymaliśmy zaproszenie do Urzędu Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną, aby z bliska przyjrzeć się tej trudnej i często niedocenianej pracy.
Dziękujemy naszym gościom za miłe spotkanie. Chętnie skorzystamy z zaproszenia, aby osobiście zapoznać się ze środowiskiem pracy oraz zwiedzić piękny, zabytkowy budynek, w którym mieści się siedziba urzędu.

Zioła z pól, lasów i ogrodów. Jak zbierać, rozpoznawać, wykorzystywać a nawet zarabiać na uprawie ziół dowiedzieli się dzisiaj nasi uczniowie klasy pierwszej technikum na drugim spotkaniu. Wykład z zielarstwa przygotowała nauczycielka naszej szkoły pani Anna Łukasik.
Niezwykle właściwości ziół w postaci octów, nalewek, naparów, maseczek i okładów to ogromne bogactwo substancji czynnych zbawiennych dla naszego organizmu. Prezentacja uświadomiła nam, że zioła to nie tylko kuchnia, ale wiele dziedzin naszego życia codziennego. Zastępują lekarstwa, kosmetyki i czarną herbatę. W czasie kryzysu medycznego lub żywieniowego zioła mogą pomóc nam przetrwać trudne chwile.
Interesujący i wyczerpujący wykład dostarczył nam wielu informacji i sposobów korzystania z dobrodziejstw ziół które rosną wokół nas. Pani Annie Łukasik serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i podziwiamy ogromną wiedzę.

Trzecie spotkanie odbyło się w nieco innej formie. Wykorzystując nowe technologie spotkaliśmy się wirtualnie z pracownikami firmy AMAZON.
Podczas wycieczki online uczniowie klas drugich i trzecich technikum mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami logistycznymi wykorzystywanymi przez firmę, która prowadzi największy na świecie sklep internetowy i zatrudnia około 650 tys. pracowników.Warto przytoczyć, że AMAZON początkowo był księgarnią internetową, której asortyment poszerzył się wkrótce o meble, sprzęt elektroniczny, towary spożywcze i inne. Dziś swoim zasięgiem firma obejmuje prawie cały świat. W Polsce działa od 2014r., obecnie posiadając 10 innowacyjnych centrów logistycznych.
Dziękujemy firmie AMAZON za wirtualne spotkanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną wznowione wycieczki w polskich oddziałach, aby uczniowie osobiście mogli poczuć klimat firmy.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny