WSPOMNIENIA Z DROHOBYCZA

wystawa akwarel i spotkanie z Witoldem Pelką oraz Sofią Iagotską
Wraz z Ostrzeszowskie Centrum Kultury zapraszamy na tegoroczne obchody Nocy Muzeów w Ostrzeszowie, w ramach których atrakcje przygotowała również Galeria OCK.
Aktualnie prezentowana jest zjawiskowa wystawa akwareli z pleneru w Drohobyczu uświetniającą rok Brunona Schulza w Polsce. Senator Halina Bieda sprowadziła prace do malowniczego Pałacu w Miechowicach, skąd dzięki Senator Ewie Mateckiej oraz Staroście Lechowi Janickiemu trafiły do Ostrzeszowa, dla którego Drohobycz pozostaje miastem partnerskim.
Prawie trzydzieści znakomitych pejzaży miasta "cynamonowych sklepów" zachwyca niczym proza Schulza i jak ona prezentuje rzeczywistość przetworzoną i wzbogaconą przez wyobraźnię.
Myślą i sercem trwamy przy naszych sąsiadach, czego wyrazem był koncert Ostrzeszów z Ukrainą, który odbył się 22 kwietnia w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Wówczas wieczór umilał nam polsko-ukraiński duet prowadzących: nasz dobrze znany i powszechnie lubiany krajan, nasz nauczyciel - pan Witolda Pelka oraz utalentowana i błyskotliwa Sofia Iagotska, która jest uczennicą naszej szkoły. Para konferansjerów została ciepło przyjęta i wzbudziła niemałe zainteresowanie naszej lokalnej społeczności, dlatego raz jeszcze pojawi się w OCK, by skrócić dystans, jaki dzieli nas od pięknego Drohobycza.
13maja o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie, podczas którego pan Witold poprowadzi nas przez artystyczne oblicza miasta, prezentując sylwetki mistrzów pióra rodem z Drohobycza: Brunona Schulza oraz Kazimierza Wierzyńskiego. Natomiast Sofia opowie o wielowymiarowości współczesnego miasta. Wszystko na tle malarskich pereł, od których trudno oderwać wzrok.
Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny