Wręczono nagrody uczestnikom Olimpiady ZUS

Dnia 11.01 odbył się etap wojewódzki Olimpiady ZUS: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – edycja 2021/2022.
Naszą szkołę w tym etapie reprezentowali uczniowie: Kalina Kawaler (3GRŻ), Dagmara Sowizdrzał (3a LO) i Kinga Jańczak (2TI). Starali się wypaść jak najlepiej, lecz niestety nie zdołali zakwalifikować się do szczebla centralnego (awansowała tylko zwycięska drużyna spośród 20 startujących zespołów ze szkół z województwa wielkopolskiego).
Poziom konkursu był wysoki, należało w nim odpowiedzieć na bardzo trudne pytania (test wielokrotnego wyboru), wymagające dużej znajomości tematyki ubezpieczeń społecznych.
W organizację eliminacji szkolnych (startowało w nich 29 uczniów z 10 klas) i przygotowanie uczniów do Olimpiady zaangażowali się nauczyciele: Dorota Kusiak (koordynator), Małgorzata Zajfert i Włodzimierz Piekarczyk.
Cenną wartością realizowanego przez ZUS projektu był podręcznik „Lekcje z ZUS” dla uczniów i nauczycieli, stanowiący bardzo pomocne źródło wiedzy w zakresie ubezpieczeń społecznych.
Organizator Olimpiady przysłał do nas dyplomy i upominki, które dnia 25.03 zostały wręczone jej uczestnikom przez dyrektora Ziemisława Szmaja. Gratulujemy naszym reprezentantom pięknej postawy i godnego reprezentowania szkoły w tych ciekawych i pożytecznych zmaganiach.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny