Warsztaty Halloweenowe języka angielskiego - innowacja pedagogiczna

29 października odbyły się kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej. Tym razem przenieśliśmy się do hotelu Overlook w Górach Skalistych w stanie Kolorado, gdzie rozgrywa się akcja horroru Stanley’a Kubricka pt: “Lśnienie”.
Po bardzo interesującej prezentacji fana filmu i książki “Lśnienie” Oliwiera Kasprzaka z 4 TP wygłoszonej w języku angielskim, uczniowie zaczęli od RUNNING DICTATION. W tym celu zostali podzieleni na trzy czteroosobowe zespoły. W danej grupie jedna osoba notowała, a trzy pozostałe biegały, aby zdobyć informacje nawiązujące do obsady filmu. Informacje zostały umieszczone w różnych miejscach w szkole i należało zapamiętać dany fragment, by potem jak najdokładniej przekazać go sekretarzowi grupy.W kolejnej części warsztatów uczniowie poznali i przećwiczyli w kontekście słownictwo i idiomy powiązane tematycznie ze zbliżającym się świętem Halloween. Następnie przystąpili do zadania na słowotwórstwo, gdzie uzupełniali tekst fabuły filmu odpowiednią formą wyrazu podanego w nawiasie.
Na koniec uczestnicy stanęli w szranki konkursu indywidualnego, gdzie ich zadaniem było wcielenie się w postać Danny'ego Torrance’a i dopisanie finału historii z filmu, używając podanych wcześniej słów kluczy.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas 1 TI, 3 LI, 3 bLO, 4 LA, 4 TP przy udziale publiczności z klasy 3 bLO. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i świetną zabawę. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w przyszłym tygodniu.
Zdjęcia: Maksymilian Nowak, Krystian Zagórny kl.3 bLO
 
Małgorzata Przybył i Malwina Kraśnicka
#innowacja, #Halloween, #angielskioscarowo

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny