Warsztaty języka angielskiego – innowacja pedagogiczna odc. 2

20 października odbyło się kolejne z cyklu spotkań innowacji pedagogicznej „Angielski Oscarowo”. Dziś omawiane było arcydzieło Francisa Forda Coppoli pt: „Ojciec Chrzestny” z 1972 r., klasyk kina gangsterskiego z ikonicznymi kreacjami Marlona Brando, Ala Pacino i Roberta Duvalla oraz wspaniałym motywem muzycznym autorstwa Nino Roty.
 Spotkanie zainicjował Wiktor Kaźmierczak  z 3LO, który w swoim wykładzie przybliżył kulisy powstawania produkcji. Następnie uczestnicy innowacji mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania otwarte do sceny początkowej z filmu i przetłumaczyć na język polski najbardziej pamiętne kwestie z filmu. W ostatnim zadaniu przy udziale publiczności uczniowie odegrali scenkę, w której część wcieliła się w świadków porachunków mafijnych, a druga część w policjantów ich przesłuchujących i rekonstruujących przebieg zajścia.
Warto zaznaczyć, że występujący na forum uczniowie doskonale odnaleźli się w klimacie opowiadanej historii i wykazali się naprawdę bogatym repertuarem środków językowych.
 W warsztatach uczestniczyli reprezentanci klas 1TI, 3aLO, 3bLO, 3LI, 4LA, 4TP przy udziale publiczności z 4PI.
 
(zdjęcia: Paweł Komorowski, kl. 4PI)
Małgorzata Przybył

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny