Czwarty piknik historyczny już za nami! 

Czwarty piknik historyczny już za nami! 
Uczniowie naszej szkoły nie tylko obserwowali ale również uczestniczyli w wydarzeniach piknikowych. Było bardzo ciekawie. Dużo się dowiedzilismy o czasach niemieckiej okupacji na Ziemi Grabowskiej.
 
Justyna Śmiatacz-Skorupska
 
 
Pikniki Historyczne nad Prosną na trwale wpisały się już w krajobraz Grabowa. Kolejny, IV Piknik Historyczny nad Prosną już za nami  W tym roku tematem głównym były dzieje naszego regionu w latach 1939-1945: walki wrześniowe, ciemna noc okupacji oraz jej zakończenie. Na uczestników Pikniku czekało wiele atrakcji: stanowiska dla dzieci i dorosłych, historyczne wystawy i dioramy, pokaz WOT oraz inscenizację. Podczas Pikniku odbyła się wystawa prac Jarosława Chmieliny – laureata konkursu „Prosna – pozwólmy rzece płynąć”. O godzinie 19:00 mogliśmy zobaczyć fragment filmu pt.: „Historyczne wycieczki po gminie Grabów nad Prosną” zrealizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych w dziedzinie kultury w 2021 roku.
Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała, cieszymy się bardzo, że byliście z nami! Do zobaczenia, jak mamy nadzieję, za rok! 
 
Robert Walaszczyk 3GAI

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny