Minął tydzień zagranicznych praktyk naszych uczniów

Właśnie minął tydzień praktyk uczniowskich organizowanych w ramach projektu "Europejskie doświadczenie zawodowe w ZS Nr 2 w Ostrzeszowie" realizowanego ze środków POWER na zasadach programu ERASMUS+ sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.W czwartek opiekunowie odwiedzili miejsca praktyk, usytuowane w różnych zakątkach Grenady i z podziwem obserwowaliśmy poczynania i doskonalenie zawodowych umiejętności uczniów ZS Nr 2 z Ostrzeszowa w hiszpańskich firmach.
Z radością słuchaliśmy pozytywnych opinii o uczniach naszej szkoły, ich zaangażowaniu a rekomendacje zagranicznych pracodawców są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Również program kulturalny przysporzył okazji do radości i dumy z naszych uczestników projektu. Zwiedzanie dzielnicy Realejo stało się okazją do analizy dzieł sztuki street artu autorstwa Raul Ruiz znanego jako El Niño de las Pinturas, gdzie nasi uczniowie wykazali się imponujacym poziomem znajomości języka angielskiego i umiejętnościami analizy dzieła sztuki. Sobotnie popoludnie upłynęło nam w swoistym raju na ziemi - arabskie ogrody Generalife i pałace dynastii Nasrydów w Alhambrze zachwyciły nas swym orientalnym pięknem.
 Niedzielna wycieczka do Nerja - białego miasteczka (pueblo
blanco) usytuowanego na malowniczym wybrzeżu Morza Śródziemnego pozwoliła na zasłużony, niedzielny relaks. Ciekawostką geologiczną była wizyta w jaskini Cueva de Nerja, uważanej za jedną z największych tego typu atrakcji Hiszpanii.
 
 
Tekst: Anna Klósak
Fotografie: Klaudia Andrzejewska, Martyna Leśnia

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny