Ogólny      2020-02-18 22:24:27

SZKOLNY MURAL

W styczniu 2020r.uczniowie klas I liceum i technikum na zajęciach plastycznych wykonywali projekty murali na szkolny konkurs plastyczny.

Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu odbędzie się tuż po feriach.

Najciekawsze prace stanowiły inspiracje dla uzdolnionych plastycznie uczniów, którzy w okresie ferii pod opieką nauczycielek tworzyli wielkoformatowe malowidło ścienne.

Cennych wskazówek merytorycznych podczas pracy uczniom udzielała p. pedagog Paulina Waligóra, a wskazówek kompozycyjno-graficznych oraz malarskich p. Małgorzata Susarska (grafik, nauczyciel plastyki).

Tematy, które stanowiły motyw przewodni do prac dotyczyły ważnych aspektów naszego życia. Poruszają takie zagadnienia jak: ochrona środowiska, stereotypy, dyskryminacja, szkodliwość używek.

Uczniowie, którzy tworzyli szkolny mural to: Jakub Bliskowski (kl.I LI), Norbert Pala (kl. I GTM), Rozalia Niwa (kl. b LO), Wiktoria Nowak( kl.I GAI), Anna Wąsik (kl.a LO). To oni przez 2 dni ferii wykonywali malowidła, które znaleźć można na ścianach korytarza prowadzącego do gabinetu pedagoga.

Podczas pracy uczniowie ci wykazali się bezsprzecznymi zdolnościami plastycznymi. Stworzyli zgraną ekipę, która bardzo kreatywnie i chętnie spędziła razem czas ferii. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w realizację szkolnego muralu.

Małgorzata Susarska, Paulina Waligóra

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny