Unia Europejska 2      2019-03-13 21:10:12

Ruszają kolejne wyjazdy uczniów naszej szkoły na zagraniczne praktyki zawodowe!

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjechać na praktyki zawodowe poza granice kraju. Realizowany w szkole projekt pt:„ Europejska mobilność uczniów ZS Nr 2 w Ostrzeszowie – nowe umiejętności, nowe doświadczenia” (projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+  ze środków PO WER) umożliwi 53 uczniom wyjazd na  dwutygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec, Anglii, Hiszpanii i Czech. Projekt kierowany jest do uczniów klas III kształcących się w zawodach: technik informatyk, logistyk, mechatronik, architektury krajobrazu, żywienia i usług gastronomicznych oraz technik pojazdów samochodowych.

Obecnie ku końcowi zmierzają działania przygotowawcze dla 5 grup ( zajęcia językowe, przygotowanie pedagogiczne), a jedna grupa – technik informatyk – rozpoczęła już swoją zawodową przygodę                     w Anglii.

Opracowanie: Ewelina Ulichnowska-Kosik