Ogólny      2017-03-07 13:32:14

Mistrz Gramatyki

Już 14 marca nasi uczniowie będą reprezentować ZS Nr 2 na konkursie „MISTRZ GRAMATYKI”

W miniony poniedziałek uczniowie liceum i technikum naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych „MISTRZ GRAMATYKI”. Warto zaznaczyć, iż nasza szkoły po raz pierwszy bierze udział w tym konkursie. W etapie szkolnym wzięli udział: Oliwia Wojtera i Nikodem Noculak z klasy I bLO, Kinga Mielcarek i Angelika Zgarda oraz Adrian z klasy 3bLO a także reprezentanci technikum Kamil Łabuda i Kacper Durzyński z klasy 2SI. Do etapu międzyszkolnego wybrano trzech kandydatów, którzy osiągnęli największą ilość punktów.

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych „Mistrz Gramatyki” jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Już 14 marca br. Adrian Szwarc, Nikodem Noculak i Kacper Durzyński przystąpią do etapu międzyszkolnego wraz z innymi uczniami z poszczególnych szkół Powiatu Ostrowskiego, Kaliskiego oraz Ostrzeszowskiego i będą rozwiązywać test leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego przygotowany przez organizatorów i pomysłodawcę konkursu. Życzymy wygranej reprezentantom naszej szkoły.

Organizacja konkursu: Anna Płaczkowska i Anna Klósak

Opracowanie: Anna Klósak