Ogólny      2014-01-23 20:14:16

Technikum Logistyczne w Zespole Szkół Nr2 numerem 1 w Polsce

15 stycznia odbył się finał XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, który jest organizowany od 16 lat przez miesięcznik "Perspektywy".

Ranking przygotowywany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy to prestiżowe zestawienie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, którego celem jest wskazanie najlepszych szkół rodzicom i uczniom oraz uhonorowanie ponadprzeciętnego wysiłku nauczycieli i dyrekcji szkół. W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych analizowano wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (bez szkół dla dorosłych).

Dla potrzeb najnowszej, XVI edycji rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Organizatorzy uwzględnili sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników osiągnięte wyniki egzaminów zawodowych. 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników to Złote, Srebrne i Brązowe Szkoły 2014 - szkoły, z których polska edukacja jest dumna."Ogłoszenie wyników rankingu - to prawdziwe święto polskiej edukacji" - powiedział Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, witając gości gali.

W gronie najlepszych znalazły się również szkoły z województwa wielkopolskiego w tym i z naszego rejonu. Spośród ostrzeszowskich szkół na wyróżnienie zasłużył Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej, tzw. FUM, gdyż zawód Technik Logistyk z tej właśnie szkoły w rankingu zawodów zajął prestiżowe pierwsze miejsce, wyprzedzając tym samym ponad 900 innych techników logistycznych z całej Polski.

Traktujemy to jako wyraz uznania dla pracy całego zespołu: uczniów, nauczycieli i dyrekcji .Wynik ten jest nagrodą za wytrwałą pracę całej społeczności szkolnej zarówno uczniów jak i nauczycieli, a wsparcie ze strony dyrekcji umożliwiło osiągnięcie tego sukcesu. Nasz sukces jest też dowodem na to, że szkoła z tzw. prowincji może z powodzeniem konkurować ze szkołami z dużych ośrodków. Wynik ten bardzo cieszy ale jednocześnie mobilizuje do utrzymania wysokiego poziomu nauczania i osiągania przez uczniów dalszych sukcesów.

Teresa Anioł- nauczyciel przedmiotów logistycznych w ZS Nr 2

Opracowanie: archiwum