Ogólny      2016-10-04 20:59:19

Rozstrzygnięcie I konkursu Europejskiego Dnia Języków

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zmagali się o tytuł najlepszego znawcy angielskiej ortografii.

Tym razem konkurs ortograficzny z języka angielskiego odbył się w ramach szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków. W dyktandzie wzięło udział 25 uczniów z następujących klas liceum i technikum: 2b LO, 2 ME, 2 SI i 4 TI. Uczestnicy zmagający się z dyktandem uzupełniali angielskie zdania czytane przez nauczyciela języka angielskiego pana Andrzeja Kułaka, który całość przygotował i przeprowadził. Wyrazy, które sprawiły uczniom najwięcej problemów, to exaggerating, height, rhythm, Mediterranean, handkerchief i conscientious. Konkurs odbywał się pod patronatem wydawnictwa Oxford University Press, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. A oto lista laureatów:
I miejsce: Michał Parkitny z klasy 4 TI
II miejsce: Konrad Kaczmarski z klasy 4 TI
III miejsce: Maciej Burziwoda z klasy 4 TI
WYRÓŻNIENIE: Patryk Cierzniak z klasy 2 SI
Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Opracowanie: Andrzej Kułak