Ogólny      2016-04-10 22:34:09

Akcja "ŻONKIL"

Dnia 4 kwietnia 2016 roku (poniedziałek) rozpoczęła się w naszej szkole akcja "ŻONKIL", wspierająca organizowaną już XIX kampanię "POLA NADZIEI".

W poniedziałek i wtorek wszyscy zapoznawaliśmy się z ideą akcji, natomiast w środę i czwartek uczniowie z samorządu szkolnego zbierali datki, które przeznaczone zostały na zakup różnego rodzaju opatrunków i bandaży dla Domowego Hospicjum "Dobry Samarytanin", działającego w Ostrzeszowie. Dniem kulminacyjnym akcji był piątek, kiedy to przebrani na żółto, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w miejscu, gdzie tak naprawdę zrodził się pomysł uczestnictwa w akcji, czyli przy naszym szkolnym „pólku żonkili” przed budynkiem warsztatów. Podczas tego spotkania obecny był wicestarosta Adam Mickiewicz oraz Magdalena Kułak – pełnomocnik ds. kontaktów z mediami. Żonkile ufundowane zostały przez wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego, natomiast posadzili je pod opieką Pani Aleksandry Zmudy uczniowie klasy drugiej Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Rolniczego. Oprócz tego, że ubarwiły otoczenie naszej szkoły, to stały się też symbolem tak wspaniałej akcji charytatywnej. Warto wspomnieć, że na żółto przebrani byli nie tylko uczniowie, ale też wielu nauczycieli oraz dyrektor i wicedyrektorzy szkoły. Cieszymy się, że wszyscy tak aktywnie wzięli udział w akcji i dziękujemy tym, którzy dorzucili się, aby pomóc hospicjum.
Podczas akcji "Żonkil" zostało zebrane 570 zł, za co hospicjum "Dobry Samarytanin" zakupiło materac ciśnieniowy przeciwodleżynowy.

Opracowanie: Gaszewska Marta