Język niemiecki      2015-05-06 19:55:39

Uczniowie z ZS NR 2 na konkursie z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE"

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbywa się konkurs z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” o tematyce regionalnej. W ogólnopolskim konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w dniu 12 marca 2015. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów Niemiec. W poniedziałek (27.04.2015) grupa reprezentująca Zespół Szkół Nr 2 udała się do Poznania, aby wziąć udział w eliminacjach okręgowych. Uczniowie, Kamila i Karolina Grabowskie (klasa 1 TL) oraz Adrian Szwarc z klasy 1 b LO, uzyskali drugie miejsce w etapie regionalnym. Wraz z pozostałymi trzyosobowymi zespołami z terenu województwa wielkopolskiego grupa z naszej szkoły starała się odpowiadać w języku niemieckim na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat wskazanego kraju niemieckiego obszaru językowego. Gratulujemy serdecznie uczestnikom konkursu i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu na stronie internetowej naszej szkoły.

Opracowanie: Anna Klósak